Midland Region Hockey Umpiring AssociationMidland Region Hockey Umpiring Association

Switch to Birmingham Counties Hockey Umpiring Association Umpire Panels
Switch to East Midlands Hockey Umpiring Association Umpire Panels
Switch to Midlands Young Umpiring

Umpire Appointing Panels

Umpires shown with a star (*) are high priority for matches in a higher division when opportunities arise.

Outdoor Men's Panels

NPUA Umpires

James Carter, Jaime Cox, Ben Driver, Ashley Freeman, Brett Friskney, Caroline Frye, Andy Higgins, Matthew Parry, Pritpal Sihota, Tom Swain, Steve Tabb

Midlands Grade 1 (Selector Responsible - Colin Jones)

Andrew Barnes, Chris Duerden, Gary Eccles, Nick Horton, Neil Johnson, Rajiv Khanna, Richard Kirk, Laurie Linnell, Paul Luft, Matthew McMahon, Alan Miller, Iain Noon, Stephen Parker, Richard Perry, Chris Seeley, Clare White

Midlands Grade 2 (Selector Responsible - Ashley Freeman)

Howard Allen, Tom Cox, Ben Garrod, Jay Patel, Saul Shohet, Jason Sign, Dan Wheawall *, Jerry Yates

Midlands Grade 3 (Selector Responsible - Bill Holdforth)

Colin Anderson, Martin Baker, Herbert John Bentley, Angela Buckley, David Elworthy, Cellan Griffiths, Bill Holdforth, Dean Newell, Darren Pugh, Oliver Rhodes, Joshua Robinson, Simon Strawford, Nathan Thomas, Keith Tracy, Chris Wakefield

Midlands Candidates (Selector Responsible - Bill Holdforth)

James Wakeland

Reserve List

Jack Mallett

Midlands Guests

Ryan Andrews, Shahid Arain, Ian Austin, Richard Coggins, Robert Crosson, Tony Gerrard, Gordon Hampstead, James Pennington, Tom Roberts, Dave Sandhu, Marc Thompson, Philip Walker

Outdoor Women's Panels

NPUA Umpires

Caroline Frye, Saul Shohet, Pritpal Sihota, Clare White

Midlands Grade 1 (Selector Responsible - Saul Shohet)

Colin Anderson, Helen Bennett, Paul Bradley, Angela Buckley, Carole Bunce, Gordon Hampstead, Annette Harvey, Steve Hoban, Kevin Hopkins, Barbara Jones, Richard Kendall, Rajiv Khanna, Peter Lawley, Stephen Parker, Donna Seager, Laura Seager, Jane Taylor, Peter Thompson, Kevin Twissell, Samantha Wilson

Midlands Grade 2 (Selector Responsible - Kevin Hopkins)

Elise Charlton, Eileen Edwards, Lewis Gibson, Maureen Hooton, Mark Stevens, Chris Tye, David Wadsworth

Midlands Grade 3 (Selector Responsible - Kevin Hopkins)

Gabi Brown, Christopher Chiverton, Jenny Cordon, Giles Hulme, Malcolm Hume, David McCarthy, Graham Reynolds, Alec Rudd, Josh Williams

Midlands Candidates (Selector Responsible - Kevin Hopkins)

Danielle Moore, Karl Strickland

Reserve List

Pat Colledge

Midlands Guests

Peter Dawes

Indoor Men's Panels

NPUA Umpires

James Carter, Tom Cox, Brett Friskney, Andy Higgins, Saul Shohet, Pritpal Sihota

Midlands

Andrew Barnes, Jaime Cox, Caroline Frye, Ben Garrod, Neil Johnson, Rajiv Khanna, David Kingston, Richard Kirk, Peter Lawley, Paul Luft, Stephen Parker, Tom Roberts, Laura Seager, Tom Swain, Clare White

Reserve List

Helen Bennett

Candidate

Joshua Robinson

Midlands Guest

Annette Harvey, Steve Hoban

Indoor Women's Panels

NPUA Umpires

Laura Seager, Clare White

Midlands

Andrew Barnes, James Carter, Jaime Cox, Brett Friskney, Ben Garrod, Steve Hoban, Neil Johnson, Rajiv Khanna, Richard Kirk, Peter Lawley, Paul Luft, Stephen Parker, Tom Roberts, Joshua Robinson, Saul Shohet, Pritpal Sihota

Reserve List

Helen Bennett

Candidate

Annette Harvey, Donna Seager

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk